LSP

Svarbu! Dėl LSP rugsėjo mėnesį.

Gerbiami studentai,

Remiantis Švietimo ir mokslo ministro 2012m. rugpjūčio 22d. įsakymu  Nr. V-1254, visiems pirmojo kurso ištęstinės studijų formos studentams ir aukštesniųjų kursų studentams, kurie yra praradę LSP, aukštosios mokyklos gali išduoti pažymą, su kuria nuo š.m. rugsėjo 1 iki spalio 1 dienos bus suteikiamos lengvatos miesto ir tarpmiestinio susisiekimo transportui, kuriam yra suteikiama lengvata.

Studentai gali kreiptis į savo fakultetų raštines, kur jiems yra paruoštos specialios formos pažymos.

 

Kas tai?

Apie LSP

LSP – oficialus dokumentas, kuris įrodo, kad esi studentas.

 • LSP Tau prireiks naudojantis aukštosios mokyklos bibliotekos, sporto centrų paslaugomis taip pat ir laikant egzaminus.
 • Jei esi nuolatinių ar dieninių studijų studentas, su LSP tarpmiestiniu viešuoju transportu Tu važiuoji 50 % pigiau, o miestų viešuoju transportu – net 80 % pigiau.
 • Visų studijų formų studentai su LSP dalyvauja nuolaidų programoje, kuri leidžia naudotis nuolaidomis pirkiniams, pramogoms bei įvairioms paslaugoms visoje Lietuvoje. Nuolaidų sąrašą rasi tinklapyje www.LSP.lt/nuolaidos.
 • Nepamiršk, kad naudotis gali tik galiojančiu LSP. LSP naudojimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai, todėl savo studento pažymėjimu naudokis atsakingai: laiku prasitęsk galiojimą, baigęs studijas nepamiršk grąžinti savo aukštosios mokyklos Studentų atstovybei.

LSP išdavimas

Bet kurios studijų pakopos ir formos studentui gali būti išduotas LSP. Šį LSP reiks grąžinti baigus atitinkamos pakopos studijas (bakalauro, magistro ar doktorantūros). Naujas pažymėjimas tau kainuos  20-60Lt priklausomai nuo Tavo studijų trukmės (po 10Lt už kiekvienus studijų metus) + banko mokestis.

LSP pratęsimas

Bakalauro studijų II, III, IV kursų, magistro – II kurso ir II, III, IV metų doktorantai, gali prasitęsti LSP. Studento pažymėjimo pratęsimas tau kainuos 11Lt + banko mokestis.

LSP keitimas

LSP keičiamas senąjį grąžinus KTU LSP skyriui dėl žemiau išvardytų priežasčių:

 • Pakeitus pavardę ir/arba vardą;
 • Pakeitus studijų formą;
 • Pakeitus fakultetą;
 • Sugadinus pažymėjimą.

Už negrąžintą LSP nepriklausomai nuo praradimo aplinkybių taikoma 30 Lt dydžio bauda (nepaisant jo galiojimo datos).

LSP praradimas

 •  Ka daryti jei praradai/pametei LSP?

  Nedelsiant informuok apie LSP praradimą. Prisijungus prie savo paskyros www.lsp.lt reikia pranešti apie LSP praradimą. Sistema prašys susimokėti baudą. Tai gali padaryti internetu (sistema nukreips į pasirinkto banko el. bankininkystę) arba banko padalinyje. Įvykdžius ankščiau minėtus veiksmus, mokėjimo pavedimo kopiją pristatyk savo aukštosios mokyklos LSP koordinatoriui. Atvykus pas koordinatorių įteik mokėjimo pavedimo kopiją bei parašyk pranešimą apie prarastą LSP. Tuomet LSP koordinatorius www.lsp.lt duomenų bazėje užfiksuos, kad esi atsiskaitęs.

 • Ką daryti jei LSP pavogė?

  Nedelsiant informuok apie pavogtą LSP. Prisijungus prie savo paskyros www.lsp.lt reikia pranešti apie pavogtą LSP. Pranešus, vyk į artimiausią vietinį policijos komisariatą ir pranešk apie pavogtą dokumentą. Ten bus išduota pažyma apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, kurią privaloma pristatyti savo aukštosios mokyklos LSP koordinatoriui. Pristačius pažymą, LSP koordinatorius sistemoje tai užfiksuos. O tu galėsi užsisakyti naują LSP.

LSP grąžinimas

Pabaigę ar nutraukę studijas studentai turi:

 1. Grąžinti pažymėjimą LSP skyriui. Grąžinamas pažymėjimas turi būti galiojantis (pratęstas) arba pasibaigus galiojimo terminui turi būti grąžintas daugiausiai per dvi savaites nuo jo galiojimo pabaigos;
 2. Pasirašyti LSP surinkimo registracijos lapuose;
 3. Pateikti išvykimo lapelį.

Už negrąžintą LSP (jeigu jis yra pamestas) taikoma 130 Lt dydžio bauda (nepaisant jo galiojimo datos). Įmoka nebus skiriama studentams, kurie apie negalėjimą grąžinti LSP informuos laiku ir (ar) pateiks Policijos pažymą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl šio dokumento vagystės (kitos nusikalstamos veikos, kurios metu dokumentas prarastas), taip pat užsisakiusiems naują dokumentą vietoje prarastojo.

2012 metais LSP pametimo bauda, 130lt, bus taikoma tiems studentams, kurie apie pažymėjimą praneš nuo birželio 18d. Iki 29d, taip pat ir tiems studentams, kurie apie pametimą informuos tuo pačiu metu, kaip ir pateiks Išvykimo lapelį.

SLC (Studentų 69) LSP skyriaus darbo laikas 

Trečiadieniais. 16.00 – 17.00h

KTU CSA  (K.Donelaičio 73) LSP skyriaus darbo laikas 

Antradieniais 11.00 – 16.00h ;

Trečiadieniais  14.00 – 17.00h